środa, 4 listopada 2015

jak wydłużyć swoje życie?


Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej w zdrowiu. Ale jak to zrobić? Na pewno na czynniki genetyczne wpływu nie mamy, ale na nasze tempo życia oraz przyzwyczajenia jak najbardziej.

Zasadniczo trzeba pamiętać o zachowaniu aktywności fizycznej. Chodzi tutaj o ruch na świeżym powietrzu, regularne ćwiczenia fizyczne, które pozwolą zachować nam formę oraz stałą wagę ciała. Ważne jest także zachowanie pogody duchu oraz optymistycznego spojrzenia na świat. Złe emocje wpływają zarówno niekorzystanie na urodę, jak i na stan naszej psychiki. Długie życie pozwoli nam zachować także zdrowe jedzenie. Zatem zwracajmy uwagę na to co jemy. Zadbajmy o bogactwo warzyw, owoców, ryb w naszym menu. Miejmy też czas na wyciszenia. Nie pędźmy ciągle za pieniędzmi. Unikajmy niezdrowej rywalizacji, stresu, gniewu. Zadbajmy o relacje z bliskimi, bądźmy szczęśliwi w małżeństwie, dbajmy o przyjaciół. Spożytkujemy energie na śmiech oraz seks. Tryskanie humorem odpręża i uwalnia od napięć organizm, a namiętność świetnie usprawnia mięśnie oraz ulepsza krążenie krwi. Dbajmy o nasze zdrowie. Regularnie wykonujmy badania profilaktyczne. Jeżeli palimy papierosy, pracujmy nad zerwaniem z tym zgubnym nałogiem. Unikajmy alkoholu. Jedynie kieliszek czerwonego wina raz na jakiś czas jest stosowny. Po prostu zwolnijmy. Miejmy czas na hobby, na rozwijanie pasji. Ważne by każdy

1 komentarz:

  1. dokładnie tak jest, że pasja i otaczanie się tym, co sprawia nam radość, jest najlepszą receptą na wydłużenie życia ;) ja np. kocham pływanie i nie jest to dla mnie sport- wyciszenie się, relaks, zapomnienie o troskach... cos czego każdy potrzebuje w zyciu ;)

    OdpowiedzUsuń